Terapie v HENDI centre Piešťany 04/2022.

Rehabilitačné cvičenie
Rehabilitation therapy

Doma vďaka pani fyzioterapeutke alebo v liečebnom centre.

Cvičenie doma nás stojí v priemere 800 Eur mesačne.
  The average cost of Home therapy is 800 Eur per month.
Týždenný pobyt v liečebnom centre nás stojí 2200 Eur.
  One week treatment at Rehabilitation Therapy Centre costs 2200 Eur.

Z príspevkov do občianskeho združenia budeme môcť cvičiť ďalej.

Invalidný vozík - Wheelchair


Veríme, že ho jedného dňa potrebovať nebudeme. No dovtedy sa bez neho nezaobídeme. Pre človeka na invalidnom vozíku je vozík ako pre zdravého človeka topánky. Preto aj invalidných vozíkov potrebujeme aspoň pár. Aby si mohla Tinka presadnúť, jej chrbtica by si oddýchla a dalo sa jej lepšie dýchať. Zatiaľ máme jeden vozík, no veríme, že vďaka aj Vám sa nám podarí získať i druhý.  Cena invalidného vozíka je 6500EUR.
HOTOVO :) viď nižšie.

We hope that one day, we won't need any wheelchair. Until then, we won't be able to do without it. For a person in a wheelchair, the wheelchair is like shoes for an able-bodied person. We need at least a couple of them, so that Tinka can change her position to get her spine some rest and to ease her breathing. So far, we have only one wheelchair, however, we hope we'll be able to get one more  thanks to your support and help .
DONE :) see below.

Január 2019 - December 2022

Od začiatku ochorenia Tinky až do dnešných dní sme zvládli pokryť financiami:

- lieky
- vitamínové doplnky
- pomôcky na cvičenie a polohovanie
- hygienické pomôcky
- kyslíkovú fľašu s regulátorom, hadičkami a dýchacími maskami
- úpravu miestnosti pre cvičenie
- doplatok na invalidný vozík
- výrobu nájazdu pre prístup do domu
- pani fyzioterapeutku (od marca 2021)
- jeden týždeň rehabilitácie v HENDI centre Piešťany (04/2022)

Tinka pri preberaní vozíka.

Rok 2022

Cvičíme, cvičíme, cvičíme... vždy minimálne 4 až 5 krát do týždňa, za čo veľmi ďakujeme fyzioterapeutkám Beáte a Kike.
Nechali sme si poradiť a za príspevky od Vás máme nielen vozík, ale aj elektrický pohon, ktorý je veľkým pomocníkom pri prechádzke vonku.
Nuž a naše stálice, ktoré doma nikdy nemôžu chýbať sú vitamíny z firmy Just a Alagenex.

Rok 2023

Každodenné cvičenie má obrovský význam. Obzvlášť ak chce Tinka zostať aspoň trochu samostatná. Je to veľa sĺz a bolesti, ktoré musí podstúpiť. Inak by sa podľa nezávislých vyjadrení od lekárov stav pohybového aparátu zhoršil a to veľmi rýchlo. V ťažkých dňoch a pridlhých nociach je maľovanie malou úľavou, kedy môže na bolesť nemyslieť. Na "výlety" zatiaľ nezostáva veľa síl a ešte stále sme bez imunity. Ak si spomeniete na covidové obdobie a ste radi, že je preč, tak vedzte, že pre nás sa nič z opatrení nezmenilo. Spoločnosť doma nám robí germicídny žiarič a respirátor na každom kroku vonku.

2024...

Verte, či neverte (my však veríme a hlavne Tinka cíti), že tento čudne vyzerajúci kufrík dokáže stuhnutému svalstvu neskutočne pomôcť. Pomáha uvoľniť, zregenerovať a dodať kyslík. Pretože iba oddýchnutý organizmus a v našom prípade periférna nervová sústava, sa dokáže začať obnovovať.
Hľadáme preto darcov, ktorý nám pomôžu svojim finančným príspevkom tento malý zázrak zakúpiť.

Na terapie prístrojom Altea Mini a Anyma chodíme už niečo cez rok (Niké ĎAKUJEME) a výsledky sú veľmi dobré. Potrebujeme však terapie zintenzívniť a to by už dochádzaním bolo príliš nákladné.
Ďakujeme.